Δείτε το βίντεο από το ταξίδι της ομάδας της Θεσσαλονίκης στη Λαμία 2016
ΑΝΑΛΗΨΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ
Ένα ακόμα τουρνουά ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ έφτασε με επιτυχία, θέλουμε να πιστεύουμε, στο τέλος του. Το βλέμμα μας στρέφεται τώρα στη διεξαγωγή του επόμενου στο οποίο ελπίζουμε να ξαναβρεθούμε όλοι μαζί , να τα ξαναπούμε από κοντά και να προσπαθήσουμε για το καλύτερο, ο καθένας για την ομάδα του.
Σχετικά λοιπόν με τη διεξαγωγή των επόμενων ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ σας ενημερώνουμε ότιτο Σάββατο 25/6/2016 το βράδυ, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Λαμιέων, η συνάντηση όλων των υπευθύνων - αρχηγών αποστολών. Στη συνάντηση αυτή παραβρέθηκαν και χαιρέτησαν ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Λαμιέων κ. Κλειτσάκης Αθανάσιος, η Αντιδήμαρχος σε θέματα Πολιτισμού και Αθλητισμού του Δ. Λαμιέων κ. Αργύρη Βίβιαν και ο πρόεδρος του Συλλόγου Εκπ/κών Φθ/δας κ. Γκορτσαλής Χρήστος. Σ΄ ένα πολύ όμορφο, ευχάριστο, διαλογικό και συναδελφικό περιβάλλον ακούστηκαν πάρα πολλές απόψεις από διαφορετικές αποστολές για την πορεία και το μέλλον της όλης διοργάνωσης των ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ. Το πιο σημαντικό απ΄ όλα ήταν, ότι ήμασταν όλοι εκεί παρόντες, ενωμένοι και συναποφασίσαμε ότι το 2017 τη διοργάνωση των ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ θα την αναλάβει ο Σύλλογος ΄Εβρου ενώ για το 2018 προσφέρθηκε να την αναλάβει ο Σύλλογος Ιωαννίνων. Έτσι για πρώτη φορά στην ιστορία των ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ σε συνάντηση υπευθύνων έγινε κάτι τέτοιο, δηλαδή το να αποφασίσουμε για τα επόμενα δύο χρόνια, ποια πόλη θα φιλοξενήσει τα ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΑ.
Ευχόμαστε στους παραπάνω Συλλόγους- Ομάδες να κάνουν το καλύτερο για την όλη διοργάνωση και από την πλευρά μας θα τους παρέχουμε οτιδήποτε πληροφορίες- υλικό χρειαστούν.
Επίσης ευχαριστούμε το Δήμο Λαμιέων για την παραχώρηση της αίθουσας, αλλά και τη φιλοξενία του, μιας και μετά το τέλος της υποδοχής υπήρξε μπουφές με πλούσια εδέσματα και αναψυκτικά για όλους τους παρευρισκόμενους συναδέλφους.
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 29/6/2016 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
| ||||||
A.A.
|
ΘΕΣΗ
|
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΣΚΟΡ
|
ΠΕΝΑΛΤΥ
| |
1
|
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
|
ΔΑΚ
|
9.00
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΚΥΠΡΟΣ
|
*
| |
2
|
ΤΕΛΙΚΟΣ
|
ΔΑΚ
|
10.30
|
ΤΡΙΚΑΛΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ
|
3 - 1
|
*Ο αγώνας του μικρού τελικού μεταξύ των ομάδων των ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ και της ΚΥΠΡΟΥ δεν έγινε λόγω εκτεταμένων τραυματισμών πολλών παικτών της ομάδας των ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.
Κατόπιν συνεννόησης μεταξύ των αρχηγών των δύο ομάδων και των διαιτητών, πραγματοποιήθηκε κλήρωση για να αναδειχθεί η νικήτρια ομάδα.
Έτσι μετά τη διαδικασία την τρίτη θέση του τουρνουά κατέλαβε η ομάδα της ΚΥΠΡΟΥ.
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
1η ΘΕΣΗ: ΤΡΙΚΑΛΑ
2η ΘΕΣΗ: ΧΑΛΚΙΔΑ
3η ΘΕΣΗ: ΚΥΠΡΟΣ
Μπράβο στους διοργανωτές για την επιτυχία του τουρνουά καθώς επίσης και στη νικήτρια ομάδα των Τρικάλων
Μπράβο στους διοργανωτές για την επιτυχία του τουρνουά καθώς επίσης και στη νικήτρια ομάδα των Τρικάλων
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ΤΡΙΤΗ 28/6/2016 ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (4 ΟΜΑΔΕΣ)
| |||||
A.A.
|
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΣΚΟΡ
|
ΠΕΝΑΛΤΥ
| |
1
|
ΔΑΚ-ΛΑΜΙΑΣ
|
18.00
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΤΡΙΚΑΛΑ
|
0 – 0
|
2 - 3
|
2
|
ΔΑΚ-ΛΑΜΙΑΣ
|
19.30
|
ΧΑΛΚΙΔΑ - ΚΥΠΡΟΣ
|
1 - 1
|
7 - 6
|
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ΤΡΙΤΗ 28/6/2016 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (8 ΟΜΑΔΕΣ)
| |||||
A.A.
|
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΣΚΟΡ
|
ΠΕΝΑΛΤΥ
| |
1
|
ΔΑΚ-ΛΑΜΙΑΣ
|
9.15
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΛΑΜΙΑ
|
2 - 1
| |
2
|
ΔΑΚ-ΛΑΜΙΑΣ
|
10.30
|
ΤΡΙΚΑΛΑ - ΞΑΝΘΗ
|
0 – 0
|
5 - 3
|
3
|
ΑΜΠΛΙΑΝΗ
|
9.15
|
ΧΑΛΚΙΔΑ - ΑΡΤΑ
|
1 - 0
| |
4
|
ΑΜΠΛΙΑΝΗ
|
10.30
|
ΚΥΠΡΟΣ - ΛΑΡΙΣΑ
|
3 - 1
|
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
| ||
1
|
A1
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
|
2
|
A2
|
ΞΑΝΘΗ
|
3
|
A3
|
ΚΑΒΑΛΑ
|
4
|
A4
|
ΒΕΡΟΙΑ
|
5
|
A5
|
ΚΟΖΑΝΗ
|
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/6/16
|
1ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
| ||
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
17.30
|
ΚΟΖΑΝΗ
|
ΒΕΡΟΙΑ
|
0 - 0
|
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
19.15
|
ΞΑΝΘΗ
|
ΚΑΒΑΛΑ
|
3 - 3
|
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016
|
2ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΞΑΝΘΗ
| ||
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
9.00
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
|
ΚΟΖΑΝΗ
|
5 - 1
|
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
10.30
|
ΒΕΡΟΙΑ
|
ΚΑΒΑΛΑ
|
1 - 1
|
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/16
|
3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΒΕΡΟΙΑ
| ||
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
17.30
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
|
ΞΑΝΘΗ
|
1 - 0
|
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
19.15
|
ΚΑΒΑΛΑ
|
ΚΟΖΑΝΗ
|
1 - 0
|
ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/2016
|
4ο ς ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΚΑΒΑΛΑ
| ||
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
9.00
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
|
ΒΕΡΟΙΑ
|
1 - 1
|
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
10.30
|
ΚΟΖΑΝΗ
|
ΞΑΝΘΗ
|
0 - 4
|
ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/2015
|
5ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΚΟΖΑΝΗ
| ||
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
17.30
|
ΞΑΝΘΗ
|
ΒΕΡΟΙΑ
|
3 - 0
|
ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
|
19.15
|
ΚΑΒΑΛΑ
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
|
1 - 3
|
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ
| |||
ΟΜΑΔΑ
|
ΤΕΡΜΑΤΑ
|
ΒΑΘΜΟΙ
| |
1ος
|
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
|
10 - 2
|
10
|
2ος
|
ΞΑΝΘΗ
|
10 - 4
|
7
|
3ος
|
ΚΑΒΑΛΑ
|
6 - 7
|
5
|
4ος
|
ΒΕΡΟΙΑ
|
2 - 5
|
3
|
5ος
|
ΚΟΖΑΝΗ
|
1 - 10
|
1
|
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
| ||
1
|
B1
|
ΤΡΙΚΑΛΑ
|
2
|
B2
|
ΠΡΕΒΕΖΑ
|
3
|
B3
|
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
|
4
|
B4
|
ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
|
5
|
B5
|
ΛΑΜΙΑ
|
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/6/16
|
1ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΛΑΜΙΑ
| ||
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
17.30
|
ΠΡΕΒΕΖΑ
|
ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
|
1 - 3
|
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
19.15
|
ΤΡΙΚΑΛΑ
|
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
|
2 - 0
|
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016
|
2ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
| ||
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
9.00
|
ΛΑΜΙΑ
|
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
|
3 - 0
|
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
10.30
|
ΤΡΙΚΑΛΑ
|
ΠΡΕΒΕΖΑ
|
2 - 1
|
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/16
|
3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΠΡΕΒΕΖΑ
| ||
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
17.30
|
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
|
ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
|
1 - 1
|
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
19.15
|
ΛΑΜΙΑ
|
ΤΡΙΚΑΛΑ
|
0 - 3
|
ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/2016
|
4ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
| ||
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
9.00
|
ΠΡΕΒΕΖΑ
|
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
|
2 - 1
|
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
10.30
|
ΛΑΜΙΑ
|
ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
|
3 - 1
|
ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/2015
|
5ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
|
ΡΕΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
| ||
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
17.30
|
ΤΡΙΚΑΛΑ
|
ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
|
0 - 1
|
ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ
|
19.15
|
ΛΑΜΙΑ
|
ΠΡΕΒΕΖΑ
|
3 – 0 AA
|
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ
| |||
ΟΜΑΔΑ
|
ΤΕΡΜΑΤΑ
|
ΒΑΘΜΟΙ
| |
1ος
|
ΤΡΙΚΑΛΑ
|
7 - 2
|
9
|
2ος
|
ΛΑΜΙΑ
|
9 - 4
|
9
|
3ος
|
ΚΑΣΤΟΡΙΑ -ΦΛΩΡΙΝΑ
|
8 - 5
|
7
|
4ος
|
ΠΡΕΒΕΖΑ
|
5 - 9
|
2 (-2)*
|
5ος
|
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
|
2 - 8
|
1
|
* Η ΠΡΕΒΕΖΑ έχει ένα μηδενισμό
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
| ||
1
|
Γ1
|
ΧΑΛΚΙΔΑ
|
2
|
Γ2
|
ΚΕΡΚΥΡΑ
|
3
|
Γ3
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
4
|
Γ4
|
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
|
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/6/16
|
1ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
| |||
ΡΟΔΙΤΣΑΣ
|
17.30
|
ΧΑΛΚΙΔΑ
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
2 - 0
|
ΡΟΔΙΤΣΑΣ
|
19.15
|
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
|
ΚΕΡΚΥΡΑ
|
3 - 1
|
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016
|
2ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
| |||
ΡΟΔΙΤΣΑΣ
|
17.30
|
ΚΕΡΚΥΡΑ
|
ΧΑΛΚΙΔΑ
|
3 - 2
|
ΡΟΔΙΤΣΑΣ
|
19.15
|
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
2 - 8
|
ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/16
|
3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
| |||
ΡΟΔΙΤΣΑΣ
|
17.30
|
ΧΑΛΚΙΔΑ
|
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
|
6 - 2
|
ΡΟΔΙΤΣΑΣ
|
19.15
|
ΚΕΡΚΥΡΑ
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
0 - 0
|
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ΄ ΟΜΙΛΟΥ
| |||
ΟΜΑΔΑ
|
ΤΕΡΜΑΤΑ
|
ΒΑΘΜΟΙ
| |
1ος
|
ΧΑΛΚΙΔΑ
|
10 - 5
|
6
|
2ος
|
ΛΑΡΙΣΑ
|
8 - 4
|
4
|
3ος
|
ΚΕΡΚΥΡΑ
|
4 - 5
|
4
|
4ος
|
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
|
7 - 15
|
3
|
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
| ||
1
|
Δ1
|
ΕΒΡΟΣ
|
2
|
Δ2
|
ΚΥΠΡΟΣ
|
3
|
Δ3
|
ΑΡΤΑ
|
4
|
Δ4
|
ΠΙΕΡΙΑ
|
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/6/16
|
1ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
| |||
ΑΝΘΗΛΗΣ
|
17.30
|
ΚΥΠΡΟΣ
|
ΠΙΕΡΙΑ
|
3 - 1
|
ΑΝΘΗΛΗΣ
|
19.15
|
ΕΒΡΟΣ
|
ΑΡΤΑ
|
1 - 0
|
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016
|
2ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
| |||
ΑΝΘΗΛΗΣ
|
17.30
|
ΕΒΡΟΣ
|
ΚΥΠΡΟΣ
|
0 - 3
|
ΑΝΘΗΛΗΣ
|
19.15
|
ΑΡΤΑ
|
ΠΙΕΡΙΑ
|
1 – 0
|
ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/16
|
3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
|
ΣΚΟΡ
| ||
ΓΗΠ.
|
ΩΡΑ
| |||
ΑΝΘΗΛΗΣ
|
17.30
|
ΑΡΤΑ
|
ΚΥΠΡΟΣ
|
1 - 0
|
ΑΝΘΗΛΗΣ
|
19.15
|
ΕΒΡΟΣ
|
ΠΙΕΡΙΑ
|
4 - 0
|
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Δ΄ ΟΜΙΛΟΥ
| |||
ΟΜΑΔΑ
|
ΤΕΡΜΑΤΑ
|
ΒΑΘΜΟΙ
| |
1ος
|
ΚΥΠΡΟΣ
|
6 - 2
|
6
|
2ος
|
ΑΡΤΑ
|
2 - 1
|
6
|
3ος
|
ΕΒΡΟΣ
|
5 - 3
|
6
|
4ος
|
ΠΙΕΡΙΑ
|
1 - 8
|
0
|